Támogatott tartalom.
A Fidesz 2010-es hatalomra lépése óta valamiféle keleti nyitásról beszél, de ez legalább annyira nyugati zárás is egyben. Az azóta pártállammá fejlődött rendszer elzárkózik a demokratikus nyugattól, helyette inkább keleti diktatúrákhoz, köztük a kommunista Kínához dörgölőzik. Ők úgy támogatják Orbán hatalmi törekvéseit, hogy közben egy szót sem ejtenek a jogállamról. Megelégszenek azzal, hogy a kormány közel engedi őket a húsosfazékhoz.
A kötvénybiznisz sok milliárd forintjától fosztotta meg a magyarokat, miközben bűnözőket engedtünk az EU-ba.
A szavakban az államadósság ellen küzdő Fidesz-kormány valójában folyamatosan egyre jobban eladósítja Magyarországot. Az egyik legnagyobb hitelfelvétel ráadásul óriási lopással társult. Az úgynevezett letelepedési kötvényeket hitelért cserébe kapták ellenőrizetlen hátterű külföldi személyek, köztük sok kínai.
A kötvények kibocsátásával az jövőnket árusította ki a Fidesz, ráadásul egy rakás lehetséges bűnözőt is beeresztett Magyarországra, és ez által az EU-ba.
Ráadásul a kötvényeket közvetítő offshore hátterű cégen keresztül a fideszes politikusbűnözők rengeteg pénzünket zsebretették. Ők jól meggazdagodtak ezen, mi pedig még évtizedekig fizethetünk a kötvényeseknek.
A CEU-t elüldözte, a Fudant akár kényszerrel is megépíttetné a kormány.
A két egyetem története szimbolikus, nagyon jól látszik rajta, hogy hogyan is gondolkodnak Orbánék.
A Közép-európai Egyetemet (CEU) Soros György alapította a saját vagyonából, az épületeit ő építtette fel saját pénzéből az általa megvásárolt telkeken. Az egyetem célja az volt, hogy a rendszerváltás után elhozza Magyarországra a nyugati értékrendet, hogy a magyar diákok is magas színvonalon tanulhassanak társadalom- és bölcsésztudományokat, jogot, közgazdaságtant, politológiát. Célja, hogy áthidalja a 40 éves szocializmus által okozott hátrányokat, és Magyarországon is lehetővé tegye a nyílt társadalom létrejöttét. Orbán Viktor viszont nem szeretne egy magasan képzett, gondolkodó emberekből álló társadalmat, ezért elüldözte az egyetemet Magyarországról.
A Fudan ezzel szemben a diktatórikus Kína egyik állami egyeteme, ahol a Kínai Kommunista Párt hatalmi érdekei érvényesülnek. Ezen kívül az egyetem Budapestre építendő campusához ellentételezés nélkül vennének el területeket, ahol a korábbi tervek szerint magyar diákok számára épültek volna kollégiumok. Ráadásul az építés költségeit is mi magyarok, köztük Katymár lakói állnánk: a Fidesz több mint 500 milliárdos hitelt akar felvenni a kínai kommunistáktól.
Még a Fidesz szavazói sem gondolták volna, hogy a magát nemzetinek és kereszténynek hazudó párt egyszer majd a Kínai Kommunista Párt hűbérese lesz. Sokan közülük el is fordultak a Fidesztől, de a többieknek is fel kellene ébredni.
A kémegyetem erőltetése az egyik legsúlyosabb jele annak, hogy Orbán Európa helyett Ázsiát, a demokrácia helyett a diktatúrát választja, de sok más példát is lehetne mondani. A koronavírus-járvány kezelésében sem az emberéletek megmentése, ha nem a saját politikai érdekei és a pénz számított neki. Az azóta kevésbé hatékonynak bizonyult Sinopharm vakcina beszerzésénél például milliárdokat vettek ki a zsebünkből, miközben nem csak a kínaiakat, de saját magukat is gazdagították.