Cseh Katalin és Donáth Anna azt a javaslatot tették az Európai Bizottság felé, hogy a programon belül szabadítson fel forrásokat, amelyeket közvetlenül a hallgatóknak szán, és egy helyi irodán keresztül, vagy egy független harmadik fél segítségével végeztesse a pályáztatást - hasonlóan például a Norvég Alapoknál alkalmazott modellhez.
Nem a magyar diákok, hanem a kormány szegte meg a uniós forrásokhoz való hozzáférés szabályait - ne az ösztöndíjra pályázók igyák meg ennek a levét. Nem a magyar diákok hibája, hogy olyan egyetemen tanulnak, aminek a kuratóriumát a kormány fideszes politikusokkal töltötte fel. Ez a pénz nem ellopható – hanem az övék, a magyar fiataloké, akik soha vissza nem térő lehetőséget veszíthetnek, ha ezt a pénzt felfüggesztik
- írta friss bejegyzésében a Momentum uniós képviselője, Cseh Katalin, aki Donáth Annával arra kérte az Európai Bizottságot, hogy hozzon sürgős kiegészítő intézkedéseket, hogy a magyar diákok továbbra is hozzáférhessenek az Európai Unió Erasmus+ diákcsereprogramjaihoz.
Az Európai Bizottságnak van mozgástere abban, hogy módot találjon a diákok közvetlen támogatására, hiszen a kormány hibája miatt ők esnének el az Erasmustól.
A momentumos képviselők azt a javaslatot tették az Európai Bizottság felé, hogy a programon belül szabadítson fel forrásokat, amelyeket közvetlenül a hallgatóknak szán, és egy helyi irodán keresztül, vagy egy független harmadik fél segítségével végeztesse a pályáztatást - hasonlóan például a Norvég Alapoknál alkalmazott modellhez.
Az Erasmus-program talán az egyik leghatásosabb eszköz az európai egység és identitás erősítésére.
- írta Cseh, aki személy szerint is büszke és hálás azért, hogy ő maga is Erasmus-öregdiák. Mint írja, tudja, sokan azt gondolják, hogy igya meg a Fidesz-kormány a levét annak, amit főzött. De ez nem nekik fájna. Az Erasmus+ program "pántlikázott pénz", nem lehet úgy szétlopni, mint egy útépítéshez adott EU-s támogatást. Ezt tényleg a diákoktól vennék el - akik nem tehetnek a kormány bűneiről, és akiknek nem jön szembe még egyszer a külföldön tanulás lehetősége, hacsak nem szupergazdagok a szüleik.
A Momentum Mozgalommal kezdetektől bíráljuk a Fidesz alapítvány-modelljét, amely az egyetemek ideológiai szabadságát is sérti - az uniós intézmények pedig joggal kifogásolják, hogy ez a berendezkedés aláássa a hatékony és eredményes pénzgazdálkodást, az összeférhetetlenségi szabályokat, valamint az elszámoltathatóságot és az átláthatóságot is.
- jelentette ki írásában Cseh Katalin, aki az Európai Parlamentben több, mint három éve azon dolgozik, hogy a kormány hibáit és visszaéléseit az EU szankcionálja, de ne az embereket büntesse. Ezért szorgalmazták korábban, hogy egyre több uniós forrás legyen elérhető közvetlenül az önkormányzatok, az iskolák és a kórházak számára. És az unió egyre jobban érti a problémát: a momentumosok munkájának köszönhetően már 40 milliárd euróval nőtt a közvetlen források aránya az új hét éves költségvetésben.
Donáth Anna munkájának gyümölcse, hogy közvetlen kaphatnak EU-s pénzt a magyar civilek
Négy magyar civil szervezet összesen 1,4 milliárd forintot kapott egy uniós keretből. A pénzt a magyar civilek között fogják pályázati rendszer keretében szétosztani, és a kormánynak nem lesz beleszólása.
Újabb Kormányinfó, újabb Gulyás-hazugság, ezúttal az Erasmus-botrányról
Ötmilliárdot bukunk csak azért, mert nem voltak hajlandóak levenni a mocskos mancsukat az egyetemekről, de még így is képtelenek igazat mondani.
Az egyetemi alapítványok fideszes politikus tagjainak lemondását követeli az ellenzék az Erasmus-botrány miatt
Elfogadhatatlan, hogy a magyar diákok a korrupt magyar kormány miatt ne tudjanak külföldi tanulmányi tapasztalatokat szerezni, világot látni, értékes szakmai tapasztalatokra szert tenni.