Nem a kormány mondja meg, hogy mikor lesz népszavazás a Fudan ügyében – mondja Baranyi Krisztina, miután a Fidesz meghátrált a kémegyetem ügyében.
A Fidesz már először tolta túl a biciklit csak azért, hogy teletömhessék Mészáros Lőrinc vagy valamelyik másik Fidesz-csicska vállalkozó zsebét. Ezúttal egy kínai kémegyetemet akarnak Budapestre hozni, hogy 540 milliárd forinttal mutyizhassanak még a választások előtt.
A nép szava!
A Fidesz minden eszközzel megpróbálta letolni a Fudan-ügyet a magyar emberek torkán. Elszabotálták a népszavazást, megpróbálták ellehetetleníteni a tüntetést, de ennek ellenére is több tízezer ember gyűlt össze a Kossuth téren június 5-én. Ez pedig egyértelmű üzenet volt a csicskáknak:
NEM KÉRÜNK A KÍNAI KÉMEGYETEMBŐL, ÉS FŐLEG NEM KÉRÜNK AZ ÚJABB FIDESZES LOPÁSBÓL!
Gulyás Gergely el is kezdte a hátrálást, miután látta, hogy még a Fidesz szavazók jó része sem ért egyet az egyetem idetelepítésével. Egy nappal a tüntetés után már azt nyilatkozta a miniszter:
Támogatjuk, hogy ha a beruházás feltételei ismertek, akkor a budapestiek népszavazáson dönthessenek arról, akarnak-e Fudan Egyetemet.
Ez azért is érdeke, mert pár hete még azt mondta a kormány, hogy nemzetközi szerződésről nem lehet népszavazást tartani, és különben sem a fővárosi, vagy ferencvárosi önkormányzat hatásköre egy ilyen szavazás kiírása. Most mégis meggondolták magukat, Baranyi Krisztina azonban világossá tette, hogy már nem a kormány diktál ebben az ügyben (sem):
Azt nem a Kormány mondja meg, hogy mikor lesz népszavazás a Fudan ügyében. Gulyás Gergely visszavonulót fújt és már önmagával sem ért egyet. Most azt mondja, lehet népszavazás, majd ha lesz miről szavazni, hisz a Fudan terve nem is létezik. Ha a Fudan terve nem létezik, miről tárgyalt a Parlament pár napja és miről készül dönteni? Pont erről. De népszavazás lesz, amint feloldják a veszélyhelyzetet. Erről ugyanis nem ők döntenek.
Bevihetjük az utolsó ütést is a Fidesznek a kémegyetem ügyében, amint véget ér a vészhelyzet. Addig is töltsétek ki a négy NEM-es konzultációt a Fudan ügyéről itt!
Megremegett a Karmelita: a magyar erőt mutatott, a Fidesz meghátrált
A Fudan elleni tüntetés megmutatta, hogy az orbáni kétharmaddal sem lehet megakadályozni a magyarok többségének akaratát.
Nem leszünk gyarmat! Kivéve ha Kínáról van szó
Vajda Zoltán képviselőjelölt megtudakolta, hogy a kormány által támogatott "Nem leszünk gyarmat!"-szlogen mennyire állja helyét manapság, amikor Orbán Viktor nem győz a Kínai Kommunista Pártnak térdepelni.
Hadházy Ákos és Tóth Csaba közösen álltak ki a Fudan Egyetem ellen
Tóth Csaba (MSZP) és Hadházy Ákos független országgyűlési képviselők mindketten gyűjtöttek aláírást a Fudan Egyetem létrejötte ellen. Nézetbeli különbségeik ellenére, ha kell, akkor összefognak.
Gulyás 2023-ban tartana népszavazást a Fudanról, de már 2022-ben is leszavazzuk
Gulyás Gergely papagájminiszter szerint most még nem érdemes népszavazást kezdeményezni az ország óriási eladósításáról. Ráér az majd másfél év múlva, a választások után.
Baranyi: a budapestiek nemet mondhatnak a kínai egyetemre
A teljes város népessége szavazhatna a polgármester által kezdeményezett voksoláson.