A fogyasztói kosaruk egy éve 16,6-17,4 ezer forintba került, most ugyanezért 24,7-28,7 ezer forintot kell fizetni.
A G7-nél már csaknem három éve minden hónap végén több boltláncban is feljegyzik ugyanannak a 42 alapvető élelmiszernek az árát, és felmérésüket változatlan módszerrel végzik, így alkalmas trendek követésére.
Ez alapján az infláció tovább gyorsult.
A legolcsóbb félbarna kenyér kilója ma már 599 forint, tavaly ilyenkor épp 299 forint volt (két éve pedig 249), vagyis az éves kenyérinfláció épp 100 százalékos. A 360-as kenyér rögzítése az idősebbek lelkében érdekes húrokat pengethetne meg, hiszen legendás, hogy az 1970-es években a mesterségesen és makacsul 3,60 forinton tartott kenyérár a szocialista tervgazdaság sikerének egyik szimbóluma volt.
A fogyasztói kosaruk egyébként egy éve 16,6-17,4 ezer forintba került, most ugyanezért 24,7-28,7 ezer forintot kell fizetni.
Az átlagok alapján számolt éves infláció a tehát a G7 adatai szerint 54,3 százalék jelenleg.
A magyarok majdnem felének gondot okoz az eget verő infláció
De a fideszesek egy része még mindig jobban hisz a kormánypropagandának, mint a saját zsebének, mert közülük a társadalom többi részénél jóval kevesebben érzik úgy, hogy súlyos gondot jelentenek nekik az emelkedő árak. És azért annyira sokan nem férnek bele a NERisztokráciába.
Elképesztő mértékben drágul a tojás, akár 150 forint is lehet darabja!
Hetente 10-20-30 forintokkal emelkednek az árak. Jelenleg 100-120 forint körül lehet a tojás átlagos fogyasztói ára, de 90 forint alatt már sehol sem lehet találni.
Orbánék bűne, hogy az egész EU-ban nálunk drágultak a legnagyobbat az élelmiszerárak
Az élelmiszerek ára átlagosan 35,2%-kal emelkedett, ami a többszöröse az európai átlagnak. Ez újabb bizonyíték arra, hogy nem a háború, hanem az Orbán-rendszer és az orbáni infláció az élelmiszerdrágulás oka.