A magyar oktatási rendszer válsága már nem pusztán belpolitikai kérdés, hanem jogállami üggyé vált, ezt pedig az Európai Bizottságnak is fel kell ismernie.
Cseh Katalin, a Momentum EP-képviselője az EUobserver-re írt cikket magyar oktatással és státusztörvénnyel kapcsolatban. Az EP-képviselő írásában kiemeli, hogy a magyar oktatási rendszer válsága már nem pusztán belpolitikai kérdés, hanem jogállami üggyé vált, ezt pedig az Európai Bizottságnak is fel kell ismernie.
Cseh Katalin, a kapcsolódó Facebook-bejegyzésében, orwelli bosszútörvénynek nevezi a státusztörvényt és elmondja, a minőségi oktatáshoz, a tisztességes munkavégzéshez és a szólásszabadsághoz való jog megtagadása az alapvető európai értékek megsértését jelenti.
Az Európai Uniónak el kell ítélnie a magyar kormány intézkedéseit, és támogatnia kell a tanárok és diákok követeléseit. Ennek legkézenfekvőbb módja pedig az, ha beépítik azokat az uniós források feltételei közé - ahogy azt a Momentum már kezdeményezte
– írja bejegyzése végén Cseh.
Donáth Anna szerint egy átlagos családnak havi 100 ezer forintjába kerülhet a státusztörvény
Ennyit kell fizetnie átlagosan egy családnak ma, hogy esélye legyen pótolni azt a tudást, amit az állami oktatás már nem ad meg. Ennyibe kerül egy átlag magyar családnak, hogy a kormány válságba taszította az oktatást - jelentette ki a Momentum EP képviselője.
A jövőgyilkos Novák Katalin aláírta a bosszútörvényt
Az ország leghíresebb fideszesfülbevaló-tulajdonosa szerint az új pedagóguséletpálya-törvény biztosítja a köznevelési rendszer működőképességének fenntartását. A törvény miatt sorra felmondó tanárok ezt egész máshogy gondolják.
Utcai aláírásgyűjtést indít a Momentum, hogy kössék az oktatás reformjához az uniós pénzeket
A státusztörvény tegnapi benyújtásával a hatalom világossá tette, hogy nem hallgatja meg sem a pedagógusok, sem a diákok kéréseit. Ezért kell az Unióhoz fordulni, és Európával közösen megoldani az oktatás súlyos válságát.