17 órán át tartották életben a vitát a Momentum, a DK, az MSZP és a Párbeszéd képviselői, mert elfogadhatlannak tartják a beteg-, orvos- és szakdolgozó-ellenes, aljas módosításokat.
Szerda délután 5-kor kezdődött és csütörtök délelőtt tíz óráig tartott a vita a parlamentben az egészségügyi törvény módosításáról. 17 órán át tartották életben a vitát a Momentum, a DK, az MSZP és a Párbeszéd képviselői, mert elfogadhatlannak tartják a beteg-, orvos- és szakdolgozó-ellenes, aljas módosításokat.
Az ellenzék már a vita kezdete előtt kijelentette, hogy azt tervezik, reggelig vitáznak majd, ugyanúgy, ahogy egy hónappal ezelőtt a szociális törvény vitájánál, ami több mint huszonkét órán át tartott.
Az ellenzéki követeléseket Tordai Bence, a Párbeszéd társelnöke foglalta össze egy bejegyzésben:
- Nem akarjuk, hogy elvegyék a szakrendelőket az önkormányzatoktól!
- Nem akarjuk, hogy úgy rakják át a sürgősségi ellátást a mentőszolgálathoz, hogy ehhez plusz forrást nem biztosítanak!
- Nem akarjuk, hogy az ápolási ellátást úgy rakják át a szociális szférába, hogy plusz forrást nem adnak, és az ápolásra szorulókkal vagy családjukkal fizettetik ki az ápolás költségeit!
- Azt akarjuk, hogy ne a körzetek eltörlésével oldják meg a háziorvoshiányt, hanem azzal, hogy van elegendő háziorvos!
A DK benyújtja a parlament elé a Magyar Orvosi Kamara módosító javaslatait
A DK szerint a Magyar Orvosi Kamara egyetértése nélkül veszélyes és ostoba döntés az Orbán-kormány részéről a 12 év alatt már tönkretett magyar egészségügyhöz hozzányúlni. A szakmai szempontok figyelembevétele nélkül ugyanis csak az átalakításnak álcázott rombolás és megszorítás folytatódik az egészségügyben.
A Magyar Orvosi Kamara számára elfogadhatatlan az egészségügy pintéri átalakításának terve
A tervezetben amellett, hogy rendeznék a kórházak adósságát és emelnék a szakdolgozók béreit, olyan, már véleményesebb dolgok is szerepelnek, mint hogy államosítanák a szakrendelőket és a háziorvosi ellátást, tipikus pintéri megoldásként a kórházi dolgozókat átvezérelhetnék más telephelyre is, és még a látogatási rendet is átszabnák, valamint megszűnne a szabad orvosválasztás.
Fizetősek lesznek az elfekvők?
A fideszes kormányok örökös belügymiszere már megint olyan törvényjavaslatot nyújtott be, amitől felhördül minden tisztességes ember, akibe szorult némi szolidaritás.