A kormány épp most hazudtolta meg Kocsis Mátét, aki azzal hárította az önálló oktatásügyi minisztériumra vonatkozó követeléseket, hogy "az oktatás jövője nem kormányzati struktúra kérdése". Nem lenne egyszerűbb, ha simán csak bevallanák, hogy nem érdekli őket az oktatás jövője? - kérdezi Fekete-Győr András. Hasonlóan vélekedik Hiller István is.
Néhány nap elég volt a kormánynak ahhoz, hogy Palkovics László távozásával felállítson egy vadiúj energiaügyi minisztériumot, a fél kormányt átszervezve ezzel (emésztgessük: jelenleg épp a propagandaminiszter látja el az ipari miniszter feladatait...), de ahhoz 12 év sem volt elég neki, hogy felállítson egy felelős oktatásügyi minisztériumot. Úgynevezett prioritások.
- írja bejegyzésében Fekete-Győr András, a Momentum képviselője, aki szerint kormány épp most hazudtolta meg Kocsis Mátét, aki azzal hárította az önálló oktatásügyi minisztériumra vonatkozó követeléseket, hogy "az oktatás jövője nem kormányzati struktúra kérdése".
Amennyiben így van, tartozik a Fidesz egy magyarázattal, hogy az energiaügynek miért van szüksége önálló energiaügyi minisztériumra, főként olyan sürgősen, hogy az egyik csúcsminiszter sietve távozzon miatta a kormányból? Félreértés ne essék, különösebb bajom nincs az energiaügyi minisztériummal, csak a mellébeszélést nem szeretem. Nem lenne egyszerűbb, ha simán csak bevallanák, hogy nem érdekli őket az oktatás jövője?
- tette fel a kérdést Fekete-Győr.
Hasonlóan vélekedik az MSZP-s Hiller István is.
Önálló oktatási minisztériumra van szükség, amelynek létrehozására most alkalom adódik, mivel éppen változik a kormány szerkezete
- jelentette ki az egykori oktatási és kulturális miniszter, aki szerint a közoktatás problémáinak megoldásához a béremelés nélkülözhetetlen, de önmagában, szerkezetváltás nélkül nem elégséges.
Az MSZP szerint a pedagógusok béremelését a központi költségvetésnek kell állnia, ugyanis az Európai Unió "társfinanszírozói" szerepe csak néhány évre szól, utána úgyis át kell vennie a költségvetésnek a finanszírozást
- hívta fel rá a figyelmet az ellenzéki politikus a szerdai online sajtótájékoztatóján, ahol ismertette pártja ötpontos javaslatát a problémák megoldására. Az MSZP szerint a Nemzeti alaptanterv (NAT) nem tölti be feladatát, ezért hatályon kívül kell helyezni, helyette átmeneti megoldásként a Csépe Valéria akadémikus és munkatársai által kidolgozott tantervet kellene használni.
- Csökkenteni kell a pedagógusok és a diákok óraterhelését, a pedagógusok bürokratikus terheit, és nagyobb szakmai szabadságot, például szabad tankönyválasztást kell nekik biztosítani.
- Új egyensúlyt kellene kialakítani a kompetencialapú és a lexikális ismeretek között, azaz tények megtanulása helyett a problémamegoldásra kell helyezni a hangsúlyt az oktatásban.
Hiller István kitért arra is, hogy szerinte a politika a mai oktatásügyben "szereptévesztésben" van, mert nem az lenne a dolga, hogy percre pontosan megszabja, mi történjen egy tanteremben, hanem a kereteket, a feltételeket, az infrastruktúrát kellene megteremtenie, valamint a finanszírozásról, a jogalkotásról és a célok meghatározásáról kellene gondoskodnia.
Az önálló oktatási minisztérium régóta szerepel a PDSZ követelései között is, és ez volt ez ellenzék egyik konkrét ígérete is a tavaszi választáson.
Ezért lépett le Palkovics: új minisztérium alakul
Önálló energiaügyi minisztérium létrehozásáról döntött a kormány. Palkovics távozásával a Technológiai és Ipari Minisztérium megszűnik, feladatait a gazdasági, az építésügyi és beruházási és a kulturális és innovációs tárca veszi át.
Azért mondtam le, mert úgy éreztem, becsaptuk a tanárokat - kitálalt a volt fideszes államtitkár
Tíz év után elmondható, hogy nem nagyon van oktatáspolitika Magyarországon. Nyilván ez tükröződik abban is, hogy továbbra sincs önálló minisztérium - jelentette ki Gloviczki Zoltán a Válaszonline portálnak adott interjújában.
Hoppá! Egyre több fideszes támogatja a tanárok követeléseit
Úgy látszik, ezúttal hatástalan az agymosás: Sorossal, Brüsszelel, és a többi fideszes kitalált ellenséggel ellentétben az oktatás helyzetéről saját tapasztalataik is vannak az embereknek, és ez felülírja a közpénzmilliárdokból tolt kormánypropaganda hazugságait.
.