Nehéz elhinni, de az elmúlt évek egyik legnagyobb fideszes korrupciós botrányának kulcsfigurája egészen idáig a végrehajtói kar elnöke maradhatott.
A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságának (SZTFH) közleményéből derült ki, hogy Schadl György lemondott a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöki tisztségéről - írja a Telex.
A korrupcióval vádolt, jelenleg is előzetes letartóztatásban ülő Schadl mellett a végrehajtói kar teljes elnöksége: Lukács Tamás alelnök, Kovássy Szabolcs elnökségi titkár, valamint Jeney Orsolya és Papp Gábor elnökségi tagok is benyújtották csütörtökön a lemondásukat.
Fenti körülményt figyelembe véve, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar új elnökségének megválasztása érdekében a Hatóság elnöke a bírósági végrehajtásról szóló törvényben foglalt jogkörével élve intézkedett a Kar rendkívüli közgyűlésének összehívásáról
– áll az SZTFH közleményében.
A Fidesz egyébként közben olyan javaslatot nyújtott be az Országgyűlés törvényalkotási bizottságának, amellyel megakadályoznák, hogy a végrehajtói kar tagsága a tisztújító közgyűlésen ismét Schadl Györgyöt válassza elnöknek. A módosítás értelmében azonnali hatállyal fel kell függeszteni azt a végrehajtót, aki ellen közvádas büntetőeljárás folyik. A felfüggesztett végrehajtó pedig nem gyakorolhatja a kari tisztségéből eredő jogait.
Tehát próbálja a Fidesz lemosni magáról azt a korrupciós szennyet, amit Schadl és Völner személye jelent. Ez persze nem fog menni. Már mindenki tudja, milyen párt is ez.
Nem akadt kihívója, így továbbra is a börtönben ülő Schadl György a végrahajtói kar elnöke
Az éves közgyűlésen fel sem merült, hogy más vegye át tőle a tisztséget.
Schadl György ki akart rúgatni egy bírót, de az erről szóló vizsgálat február óta titkos
A DK közérdekű adatigényléssel kéri ki az Országos Bírósági Hivatal titkosított vizsgálati anyagát, hogy megtudja, mire jutottak február óta.
Törvényesen dolgoznak a végrehajtók? - tette fel a kérdést a DK
Több, mint egy éve tartóztatták le Schadl Györgyöt, de még mindig ő a végrehajtók elnöke, ezért azt kérdezi Varga Judit igazságügyi minisztertől a DK, hogy az új végrehajtók bementek-e hozzá a börtönbe, előtte letenni az esküjüket, ahogy a törvény előírja, vagy törvénytelenül működnek.