A CEU elüldözése az Orbán-kormányok egyik ősbűne, megbocsáthatatlan csapás a 21. századi magyar jövőre nézve.
Ausztria harmadik legjobb egyetemének választották a héten a CEU-t. Óriási veszteség ez mindannyiunknak, akik hiszünk a tudásalapú társadalomban és fontosnak tartjuk a magyar felsőoktatás jövőjét - írta közösségi oldalán Fekete-Győr András.
Nemzetközi összehasonlításban Magyarország legjobb egyeteme volt a CEU, amíg az Orbán-kormány el nem üldözte. Tette mindezt azért, mert retteg a valódi tudástól, a világra nyitott fiatalságtól. A szellemi autonómiától, a független, gondolkodó polgároktól.
A momentumos politikus szerint miközben Lázár János arról beszél, hogy a kormány azt szeretné, ha Budapest a jövőben Közép-Európa tudásközpontjává válna, szétverik a közoktatást, leszállítják a tankötelezettség korhatárát, alulfizetik, elüldözik a tanárainkat, szétrabolják, fideszes magánalapítványokba szervezik ki az egyetemeinket. Szakokat tiltanak be, eltörlik a nyelvvizsga egyetemi követelményét. Újabban már azt is sérelmezik, ha a nők diplomát szereznek. Mi lesz a következő, tessenek megmondani? Hol a határ?
Üzenem Lázár Jánosnak és a fideszes uraknak, hogy ez így nem fog menni. Ha tényleg azt szeretnék, hogy a szomszédos országok tudományos és kulturális elitje Budapesten találná meg a számítását a Kárpátoktól délre (én ezt szeretném!), sürgősen abba kell hagyniuk a tudás üldözését, az oktatás szétverését, mielőtt mindenkit elüldöznek az országból, akire a jövőt építhetnék.
- írja Fekete-Győr, aki szerint tudásalapú országot erőből nem, csak a politikai kultúra teljes átalakításával lehet építeni. Úgy, ha a kormány képes átlépni a saját árnyékán, ha képes a tudást, a teljesítményt többre értékelni a hűségnél. Fideszes politikai logikából csak olyan országot lehet építeni, ahonnan elmenekülnek az emberek.
A CEU elüldözése az Orbán-kormányok egyik ősbűne, megbocsáthatatlan csapás a 21. századi magyar jövőre nézve.
A mi generációnk feladata marad Magyarország tudományos, szellemi, kulturális renovációja: a magyar felsőoktatás fidesztelenítése; a 170 ezer forintos adjunktusi, valamint a német minimálbér alatti magyar egyetemi oktatói bérek érdemi megemelése; nemzetközi oktatói ösztöndíjrendszer; valamint a CEU hazahívása.
- zárta bejegyzését a momentumos képviselő.
80 nap alatt a NER körül - Az egyetemek alapítványozása
Orbánék szándékosan akarják lebutítani a magyar embereket. Azt hiszik úgy könnyebben manipulálnak majd minket. Ezt nem hagyhatjuk, hiszen a gyerekeink jövője a tét!
Az elmúlt 12 év oktatáspolitikai intézkedései szégyenfolttá tettek minket Európa színterén
A felsőoktatás szétrombolására a közoktatás összeomlásával egyidőben kerül sor, ami hazánk egyik legnagyobb tragédiájának tekinthető - áll az LMP közleményében.
15 pótlap kellett ahhoz, hogy Lázár János felsorolhassa ingatlanjait
Szegény Lázár Jánosnak 15 plusz oldalra volt ahhoz szüksége, hogy minden ingatlanját (legalábbis a saját nevén lévőket) felsorolhassa vagyonnyilatkozatában. De sajnáljuk...