Amikor kötelező lenne, valahogy nem akaródzik konzultálni.
Ha van valami, ami állandó jellegzetessége az Orbán-kormánynak, az a folyamatos konzultáció. Persze igazából nem kíváncsiak a véleményünkre. Az irányított álkérdések csak a kormánypropaganda és az uszítás eszközei, nem a valódi információgyűjtésé.
Ezért nem is meglepő, hogy most, amikor egy uniós előírás miatt kötelező lenne konzultálniuk, mélyen hallgatnak.
A Bizottság elvárásai szerint ugyanis széles körű társadalmi párbeszédet kell szerveznie az Uniós Helyreállítási Alap felhasználásának mikéntjéről. Idehaza viszont teljes a csönd, nyoma sincs annak, hogy a kormány a több ezer milliárdos pénzköltés társadalmi vitájára készülne- Úgy tesz mintha az rajta kívül másokra nem is tartozna - írta meg a Népszava.
Orbán vétózta volna: 15 ezer-milliárd forintot kapunk az EU-tól
Az Európai Parlament elfogadta a következő hétéves költségvetést. Orbán vesztett, mi nyertünk.
Dobrev: kinek adják az EU 110 milliárdos munkahelyvédelmi támogatását?
Hozza nyilvánosságra a kormány, kinek adják oda az Unió 110 milliárdos munkahelyvédelmi támogatását - ezt követeli a Demokratikus Koalíció európai parlamenti képviselője.
Dobrev Klára: Az Európai Unió nem egy bankautomata
A DK európai parlamenti képviselője a Partizán műsorában mutatott rá Orbán tarthatatlan európai politikájára.
Persze a vétóval fenyegetőzés csak egy kétségbeesett próbálkozás volt a részükről azért, hogy továbbra is büntetlenül nyúlhassák le az eu-s pénzeket. Valójában nagyon is számoltak ezzel az összeggel. Olyannyira, hogy már decemberben kész tervekkel rendelkezett a vámpírkormány az alap hazai elköltéséről, és ezeket januárban meg is küldte az Európai Bizottságnak.
A helyreállítási alapból lehívható pénzeket csak olyan célokra fordíthatják a tagállamok, amelyek egybevágnak az EU célkitűzéseivel, a zöld gazdasággal, a digitalizációval, a klímaváltozás elleni harccal.
A kormányzati pályázati portálon nyilvánosságra hozott előzetes tervek szerint az 5760 milliárd forintos keret harmadát, vagyis 1900 milliárdot, a kormány közlekedésfejlesztésre, az egészségügyre pedig az egy hatod részt, azaz mintegy 950 milliárd forintot fordítana. Az elmúlt napokban az is kiderült, hogy az állami finanszírozásból alapítványi fenntartásba terelt felsőoktatás feltőkésítésére, támogatására az alapból a kormány 1500 milliárd forintot költene. Ezek lennének azok a prioritások, amelyekről már réges-rég széles körű társadalmi vitának kellene zajlania.
Miért nincs akkor most is nagy dérrel-dúrral bejelentett konzultáció? Csak 2020 utolsó negyedévében 18 milliárdot költött a Rogán-féle propaganda-mininsztérium kampányokra, de amikor valóban szükség lenne rá, akkor nem jut?
Úgy tűnik, nem.