Szabó Rebeka, a Párbeszéd társelnöke szerint a kabinet a pénz hiányát úgy próbálja orvosolni, hogy az értékesíthető, de védett természetes területeket magánkézbe adja.
A vagyongazdálkodást érintő törvények javasolt módosításával a kormány kiárusítja az ország védett természeti területeit - állította keddi, online sajtótájékoztatóján a Párbeszéd társelnöke.
Szabó Rebeka úgy fogalmazott: a kabinet a "pénz hiányát" úgy próbálja orvosolni, hogy az értékesíthető, de védett természetes területeket magánkézbe adja.
Az új tulajdonosnak elméletileg meg kellene őriznie a védettségi szintet, de a kormány "teljesen leépítette" a természetvédelmi hatóságokat, ezért azok sokszor nem tudják megfelelően ellátni a feladatukat - jelentette ki a képviselő. Hozzátette, ezeket a hatóságokat a kormányhivatalok alá integrálták, ezért ha "valamilyen kormányközeli, fideszes oligarcha politikai nyomást akar rájuk gyakorolni, akkor sajnos arra is megvannak az eszközei".
A politikus hangsúlyozta, megvizsgálják annak a lehetőségét, hogy az Alkotmánybírósághoz forduljanak, egyúttal felszólította a kormányt, hogy vonja vissza a kifogásolt javaslatot.
(MTI)
Párbeszéd: a kormány ne támogassa a környezetkárosító beruházásokat
Szabó Rebeka szerint kabinet rendszeresen nyilvánít kiemelt beruházássá olyan befektetéseket, amelyek "nagy erőkkel teszik tönkre" a környezetet. A képviselő példaként említette az akkumulátorgyárakat, illetve az állami költségvetésből épülő Balaton-parti gigaberuházásokat.
Uniós biztos: fontos, hogy az erdők megfelelő védelemben részesüljenek
Pofátlanság a köbön: az itthon még a védett erdők tarvágását is engedélyezni akaró Fidesz képviselője az unión erdőírtás elleni szigorú intézkedéseket kér számon.
Az LMP erdővédő csoportja 80 fa kivágását akadályozta meg Tóalmáson
Nem fakitermeléssel és természetvédelmi területek megcsonkításával, hanem a megújulók arányának bővítésével, illetve energiahatékonysági programokkal kellene kezelni az energiaválságot.