Ha azt nézzük, hogy most Szlovákiában 2100 orvos a letétbe helyezett felmondásával megfelelő körülményeket tudott kiharcolni, akkor a hazai 4500 orvos szándéka is – úgy gondoljuk – erős érv - nyilatkozta a Magyar Orvosi Kamara alelnöke.
Szerdán a szakmai kifogások ellenére is simán elfogadták számos egészségügyi jogszabályt módosító törvénycsomagot. Ez lehetővé teszi egyebek mellett az alapellátási ügyelet átalakítását a kormány számára, az ellátórendszer további erős központosítását, valamint a praxisok újraosztását. A javaslat több eleme ellen tiltakoztak a szakmai szervezetek. Hiába kérte a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara és a Magyar Orvosi Kamara a vezényelhetőség szabályainak pontosítását, illetve azt, hogy a dolgozók teljesítmény értékelésére hivatkozva ne csökkenthessék a béreket – a kormánypárti többség mintha meg sem hallotta volna ezeket.
Válaszul jövő év elejére összehívja a rendkívüli országos küldöttgyűlését a Magyar Orvosi Kamara (MOK), hogy ott döntsék el, milyen tiltakozó akciót támogat az orvostársadalom válaszul – mondta a Népszavának Álmos Péter, a köztestület alelnöke.
Eddig 4500 orvos nyilatkozott úgy a MOK gyorsfelmérésére válaszolva, hogy hajlandó letétbe helyezni a felmondását, és 6800-an pedig az önként vállalt túlmunka szerződéseikről állították ugyanezt. A válaszolók mintegy harmada az alapellátásban, a többség szakrendelőben, illetve kórházban dolgozik.
Ha azt nézzük, hogy most Szlovákiában 2100 orvos a letétbe helyezett felmondásával megfelelő körülményeket tudott kiharcolni, akkor a hazai 4500 orvos szándéka is – úgy gondoljuk – erős érv.
- nyilatkozta a kamarai vezető.
Arra a kérdésre, hogy mi a következő lépésük válaszul a törvényjavaslat szerdai, parlamenti megszavazására, azt felelte:
Arra fogjuk kérni a köztársasági elnököt, küldje vissza megfontolásra a jogalkotóknak, hogy egy olyan törvény születhessen, amely mögött van szakmai konszenzus.
A magyar egészségügy a covid alatt a szakadék szélére került, és most lépett egyet előre
Az ország különböző pontjain fekvő kórházakban dolgozó ápolók, orvosok és szakemberek szerint jelenleg úgy tűnik, hogy csak romlani fog a helyzet a folyamatos elvándorlás okozta munkaerőhiány miatt.
Egész éjszaka tartott az egészségügy pintéri átalakításának vitája a parlamentben az ellenzék obstrukciója miatt
17 órán át tartották életben a vitát a Momentum, a DK, az MSZP és a Párbeszéd képviselői, mert elfogadhatlannak tartják a beteg-, orvos- és szakdolgozó-ellenes, aljas módosításokat.
Az egészségügyi átalakításnak nevezett újabb rombolással háziorvosi rendelők és orvosi ügyeletek fognak megszűnni
Ha az önkormányzatoktól elveszik a szakrendelőiket, akkor ugyanaz a sors vár rájuk, mint a településektől elvett iskolákra vagy kórházakra - állítja Dr. Komáromi Zoltán, a DK árnyékkormányának egészségügyi árnyékminisztere.
A mostani harmadára csökkentené a háziorvosi ügyeletek számát a vámpírkormány
Orbánék döntésének köszönhetően komplett települések maradnak orvos nélkül.
A Magyar Orvosi Kamara számára elfogadhatatlan az egészségügy pintéri átalakításának terve
A tervezetben amellett, hogy rendeznék a kórházak adósságát és emelnék a szakdolgozók béreit, olyan, már véleményesebb dolgok is szerepelnek, mint hogy államosítanák a szakrendelőket és a háziorvosi ellátást, tipikus pintéri megoldásként a kórházi dolgozókat átvezérelhetnék más telephelyre is, és még a látogatási rendet is átszabnák, valamint megszűnne a szabad orvosválasztás.